آموزش HTML

شروع موضوع توسط administrator ‏5 آگوست 2011 در انجمن آموزش HTML

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. administrator

administrator مدیریت کل سایت

با آموزش HTML شما یاد خواهید گرفت چگونه از HTML در ساخت صفحات وب خودتان استفاده کنید.
    یادگیری HTML بسیار ساده است و شما از آن لذت خواهید برد.

یک فایل HTML چیست؟

HTML مخفف زبان نشانه گذاری فرا متنی است(hyper text markup language).
    -یک فایل HTML یک فایل متنی حاوی برچسب های کوچک نشانه گذاریست
    -بر چسب های نشانه گذاری به مرورگرهای وب بیان می کنند که صفحه را چگونه نشان دهد
    -یک فایل HTML باید دارای پسوند html. یا html. باشد
    -یک فایل HTML می تواند توسط یک ویرایشگر متنی ساده ساخته شود.
    آیا می خواهید یکبار امتحان کنید؟

اگر در حال کار با ویندوز هستید برنامه note pad را اجرا کنید. متن زیر را تایپ کنید:

کد:
     <html>
                            <head>
                            <title>  بزرگترين مرجع سي ام اس   </title>
                            </head>
                            <body>
    اين اولين صفحه خانگي من است.<b>   اين يك متن درشت است
       </b>
                            </body>
                            </html></pre>

فایل را تحت عنوان "p30stars.htm"ذخیره کنید.

مرورگر اینترنت خود را باز کنید، از منوی فایل گزینه "open" یا " open page" را انتخاب کنید. یک جعبه گفتگو ظاهر خواهد شد .گزینه "brows" یا"choose file" را انتخاب کنید و در مکانی که فایل HTML خود را ساخته ایدقرار گیرید. آن را انتخاب کنید و روی گزینه "open" کلیک کنید.حالا شما یک آدرس در جعبه گفتگوی خود مشاهده خواهید کرد. بعنوان مثال "C:\p30stars.html" گزینه ok را کلیک کنید و مرورگر صفحه را به شما نشان خواهد داد.
    تشريح مثال :
    اولین برچسب در فایل HTML شما ، <html> است.این برچسب به مرورگر شما می فهماند که این آغاز یک فایل HTML است، آخرین برچسب در فایل شما<html/> است.این برچسب به فایل شما می فهماند که این انتهای یک فایل HTML است.متن های بین برچسب و اطلاعات سرانداز (header)شماست .اطلاعات سر انداز درپنجره مرورگر نشان داده نخواهد شد. متن بین برچسب <title>، سرتیترپرونده شماست. سرتیتر در قسمت عنوان صفحه مرورگر نشان داده خواهد شد.
    متنی که در مرورگر نشان داده خواهد شد ، متنی است که بین برچسب<body> نشان داده خواهد شد.متنی که بین برچسب <b> قرار گیرد در مرورگر بصورت برجسته نشان داده خواهد شد.هنگامی که شما یک فایل HTML را ذخیره می کنید شما می توانید هرکدام ازپسوندهای htm. یا html. را انتخاب کنید.ما در مثال هایمان از پسوند htm.استفاده می کنیم. این ممکن است یک رفتار بد موروثی از گذشته باشد که بیشتر
    نرم افزارهایی که استفاده می شوند فقط پسوند سه حرفی را قبول می کنند.بانرم افزار جدیدتر ما فکر می کنیم که اگر از پسوند html. استفاده کنیم
    بسیار ایمن تر خواهیم بود.
    س: پس از اینکه فایل HTML را ویرایش می کنم نمی توانم نتیجه را در مرورگر مشاهده کنم. چرا؟
    ج:اطمینان حاصل کنید که فایل را با یک نام و پسوند صحیح ذخیره کرده اید
    مثل"C:\mypage.htm". همچنین اطمینان حاصل کنید که از همان نام هنگام بازکردن فایل در مرورگر استفاده کرده اید.
    س:من سعی کردم فایل HTMLام را ویرایش کنم. اما تغییرات در مرورگرم نشان داده نشد. چرا؟
    ج:مرورگر صفحه را کاشه(cach) کرده بنا بر این یک صفحه را دو بار نمیخواند. هنگامی که شما یک صفحه را تغییر می دهید مرورگر آن را نمی داند. ازکلید REFRESH/RELOAD مرورگر استفاده کنید تا آن را مجبور کنید صفحه رادوباره بخواند.
    س:از چه مرورگری باید استفاده کنیم؟
    ج:شما می توانید تمام این آموخته ها را با مرورگرهای متعارف انجام دهید
    مثل Internet Explorer, Netscape,Mozilla و Opera. هر چند که تعدادی ازمثال های مادر کلاس های پیشرفته به آخرین نسخه مرورگرها نیاز دارند.

* نكته مهم : براي تمام اين درس هايي كه به شما آموزش مي دهم براي مثال
    هايي كه ميزنم از برنامه notepad خود ويندوز استفاده كنيد هنگام ذخيره دقت
    داشته باشيد كه حتما در جلوي نام فيل all file را انتخاب كنيد و در قسمت
    Encoding حتما گزينه Unicode انتخاب كنيد تا بعد از باز شدن فايل ها به
    مشكل خاصي برخورد نكنيد *

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.