آموزش نصب جوملا 1.5 در Cpanel 11

شروع موضوع توسط administrator ‏8 آگوست 2011 در انجمن آموزش ها

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
 1. administrator

  administrator مدیریت کل سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏27 جولای 2011
  ارسال ها:
  2,989
  تشکر شده:
  1,027
  در اين جا به شما آموزش خواهیم داد که چگونه joomla farsi را در cpanel نصب و پیکربندی نمائید.

  همانطور که مطلع شدید گروه نرم افزرای جوملا آخرین نسخه کاملا فارسی و بومی joomla 1.5.12 رامنتشر نموده است، این نسخه که در میان تمام نسخ موجود منتشر شده از بالاترین استانداردهای طراحی و توسعه بهینه بهره گرفته است هم اکنون برای دانلود در اختیار عموم قرار گرفته است.

  اگر شما تا کنون آخرین نسخه جوملا را دانلود نکرده اید به شما پیشنهاد می کنیم جوملا را ابتدا از قسمت دانلود وب سایت جوملا فارسی دریافت نمائید و سپس به مطالعه قسمت سوم این آموزش بپردازید.

  پس از دانلود آخرین نسخه جوملا به شما آموزش تصویری کامل نصب و پیکربندی جوملا را خواهیم آموخت.

  برای انجام این کار ابتدا باید وارد صفحه اصلی 11 Cpanel سایتتان شوید،


  [​IMG]  سپس در قسمت File بر روی کلید File Manager کلیک کنید.  [​IMG]  پس از کلیک کردن بر روی گزینه FileManager پنجره File Manager Directory Selection نمایش داده می شود که می توانید مسیر مدیریت فایل ها را انتخاب نمائید.  در این پنجره شش گزینه وجود دارد، که به شرح آن ها می پردازیم.

  1.گزینه Home Directory = پوشه اصلی فضای فیزیکی هاستینگ (root) را نمایش می دهد.

  Web Root (public_html/www ).2 = پوشه www فضای فیزیکی هاستینگ را نمایش می دهد.

  3.Public FTP Root (public_ftp) = پوشه اصلی FTP فضای فیزیکی هاستینگ را نمایش می دهد.

  Document Root for.4 = در صورتی domain های دیگری بر روی این فضا تعریف کرده باشید، می توانید در این قسمت مسیر اصلی فیزیکی هاستینگ آن دامنه را مشاهده نمائید.

  5.گزینه دیگر ShowHidden Files(dotfiles) نام دارد، که در واقع عمل نمایش دادن فایل های پنهان (مخفی) را در لینوکس اجرا می کند.

  Skip this question, and always open this directory in the future when opening File Manager.6

  با زدن تیک در کنار این گزینه از این به بعد پوشه File manager برای شما بدون پرسیدن هیج سئوالی باز می شود. در این پنجره بهتر است آنچه که به صورت پیش فرض وجود دارد را بپذیرید و سپس بر روی کلید Go کلیک کنیم.  [​IMG]  بعد از کلیک کردن بر روی گزینه GO وارد قسمت File Manager setting می شوید، در قسمت نوار ابزار بر روی گزینه Upload کلیک کنید، همانند تصویر زیر  [​IMG]
  سپس وارد قسمت files Upload می شوید، در این قسمت شما بر روی گزینه Browse کلیک کنید مانند شکل زیر


  [​IMG]  پس از کلیک کردن بر روی کلید Browse پنجره File Upload باز می شود ، همانگونه که مشاهده می کنید آخرین نسخه جوملا فارسی 1.5 را انتخاب کنید و سپس بر روی کلید Open کلیک کنید.


  [​IMG]  و پس از انتخاب کلید Open سیستم به صورت خودکار شروع به آپلود کردن فایل بسته جوملا فارسی1.5 می کند، میزان آپلود را به صورت درصد نشانتان می دهد مانند تصویر زیر  [​IMG]


  زمانیکه آپلود فایل به پایان رسید، بر روی متن Back to/home/joomlale/public html کلیک کنید تا به قسمت File Manager setting بروید.


  [​IMG]  حالا در این قسمت شما فایل بسته (zipped) جوملا فارسی1.5 خود را باید از حالت فشرده خارج کنید، برای این کار شما دو راه دارید. (تصویر زیر را مشاهده کنید)

  1.بر روی فایل بسته( zipped )جوملای فارسی1.5 خود کلیک راست کنید و سپس گزینه Extract را انتخاب کنید.

  2.گزینه کنار فایل بسته (zipped) جوملافارسی 1.5 را انتخاب کرده و سپس از منوی ابزار کلید Extract کلیک کرده.

  همانند شکل زیر


  [​IMG]


  پس از انتخاب گزینه Extract پنجره Extract را مشاهده می کنید، در این پیغام محلی را که قرار است فایل جوملا فارسی 1.5 در آن Extract شود را نشان می دهد که در اکثر مواقع Public_ html است، سپس گزینه Extract file را انتخاب کنید. همانند شکل زیر :


  [​IMG]


  حالا پیغام Extracting Archive را مشاهده می کنید که این پیغام نماینگر نام فایل و محلی است که فایل در آنجا Extract می شود.


  [​IMG]  پس از اتمام کار Extract پنجره Extraction Results را مشاهده می کنید که در آن کلیه اطلاعات باز شده جوملا فارسی 1.5 به صورت جامع و کامل به نمایش گذاشته می شود، پس ازمشاهده آن کلید Close را کلیک کنید.


  [​IMG]  پس از کلیک کردن بر روی کلید Close به قسمت File Manager setting بر می گردید.

  به شما تبریک می گوئیم شما توانسته اید جوملا فارسی 1.5 را در 11 cpanel سایتتان Extract کنید .  برای نصب جوملافارسی 1.5 درون سایت ابتدا آدرس www.YOURDOMAIN.com در مرورگرهایی مانند :internet Explorer یا Firefox Mozilla وارد کنید.

  سپس برای نصب جوملا فارسی1.5 باید 7 مرحله را سپری کنید.
  1.زبان

  در این مرحله زبان موردعلاقه خود را برای قسمت نصب جوملا فارسی 1.5 انتخاب می کنید، شما گزینه فارسی - ایران /گروه نرم افزاری جوملا را انتخاب کنید و سپس کلید بعدی را کلیک کنید.  [​IMG]  2. بررسی پیش از نصب

  در این بخش بررسی هایی مبنی بر اینکه آیا امکانات حداقلی برای نصب (نیازمندی های نرم افزاری) جوملا فارسی 1.5 بر روی سرور شما وجود دارد یا خیر انجام می شود، همانطور که مشاهده می نمایید اگر هر کدام از این گزینه پشتیبانی نشوند (با خیر نشانه گذاری شوند)، به آن معناست که سیستم شما حداقل نیازمندی های نرم افزاری برای نصب را دارا نمی باشد. بدون کسب حداقل نیازمندی ها نرم افزار، ممکن است نصب جوملا فارسی 1.5 دچار مشکل شود.

  در تنظیمات پیشنهاد شده : این تنظیمات پیشنهاد شده برای PHP به سبب دستیابی به سازگاری کامل با جوملا!فارسی 1.5 می باشند. هر چند جوملافارسی1.5! باز هم می تواند به عملیات خود ادامه دهد حتی اگر تنظیمات همسان نباشند. اما در بعضی از موارد مشاهده شده است که ناسازگاری این تنظیمات با تنظیمات پیشفرض برخی ار کاربران جوملا فارسی 1.5را دچار مشکلات شدید کرده است.

  اگر تمامی موارد با رنگ سبز نمایش داده شده است، بر روی کلید بعدی کلیک کنید.


  [​IMG]  3.توافقنامه

  پس از مشاهده و بررسی توافقنامه جوملا فارسی می توانید بر روی گزینه بعدی کلیک کنید.  [​IMG]  4. پایگاه داده

  اگر به خاطر داشته باشید در مقاله آموزش تصویری گام به گام ایجاد بانک اطلاعاتی برای جوملا فارسی 1.5 در11 cpanel ( قسمت اول) به شما طریقه ایجاد بانک اطلاعاتی (Data Base) به همراه شناسه (User name) و گذر واژه (Password) را آموختیم، حالا در این مرحله از آن ها استفاده کنید. فایل متنی را که موقع ساختن بانک اطلاعاتی ذخیره کرده اید را باز کنید و از فایل ذخیره شده اطلاعات را وارد کنید.

  نام میزبان:localhost

  شناسه: joomlale_joomlas

  گذر واژه:123456789

  پایگاه داده : joomlale_joomlaj
  در قسمت تنظیمات پیشرفته

  دو گزینه وجود دارد:

  1.حذف جدوال موجود : اگر بانک اطلاعاتی که می خواهید جوملا را روی آن نصب کنید، دارای داده و اطلاعات می باشد می توانید با استفاده از این گزینه داده های موجود را از جدول مورد نظر به طور کامل حذف کنید.

  2.تهیه نسخه پشتیبان از جداول قدیمی پایگاه داده : اگر بانک اطلاعاتی که می خواهید جوملا را روی آن نصب کنید، دارای داده و اطلاعات می باشد و تمایل به از دست دادن اطلاعات موجود بر روی بانک اطلاعاتی را ندارید می توانید با انتخاب این گزینه تمامی داده های قبلی را در بانک اطلاعاتی نگه دارید و جوملای خود را بر روی این بانک نصب کنید. {لازم به ذکر می باشد در صورت استفاده از این گزینه تمامی جداول موجود در این بانک اطلاعاتی با پیشوند _old ذخیره خواهند شد}


  [​IMG]  5.پیکربند FTP

  در مقاله آموزش گام به گام تصویری ایجاد شناسه FTP برای جوملا فارسی 1.5 در cpanel (قسمت دوم) به شما طریقه ایجاد شناسه FTP (Login) و گذر واژه FTP (password) را آموختیم، حالا در اینجا برای نصب و پیکربندی FTP از آن ها استفاده کنید، برای استفاده باید ابتدا در پاسخ به سوال فعال نمودن لایه سیستمی فایل FTP گزینه بله را در قسمت تنظیمات پایه انتخاب کنید، فایل متنی را که موقع ساختن شناسه FTP ذخیره کرده اید را باز کنید و از اطلاعات آن استفاده کنید.

  شناسه : joomla@joomlalearn.ir

  گذر واژه :123456789

  مرحله پنجم نصب جوملا 1.5  [​IMG]  در فیلد مسیر ریشه FTP، مسیرFTP را مشخص کنید برای انجام این کار دو کلید وجود دارد:

  پیدا کردن مسیر خودکار FTP
  تنظیمات FTP

  برای پیدا کردن مسیر ریشه FTP، بر روی گزینه پیدا کردن خودکار مسیر FTP کلیک کنید.


  [​IMG]


  و بعد از آن پیغام زیر را در صورت صحیح بودن اطلاعات وارده مشاهده کرده، بر روی کلید Ok کلیک کنید.


  [​IMG]


  حالا کلید تائید تنظیمات FTP را کلیک کنید تا تنظیمات را ثبت کنید.


  [​IMG]


  پس از کلیک کردن پیغام زیر را مشاهده می کنید و بر روی کلید Ok کلیک کنید همانند تصویر زیر


  [​IMG]


  پس از آن در قسمت تنظیمات پیشرفته گزینه ذخیره گذر واژه FTP را بله انتخاب کنید.

  به قسمت بعدی بروید.


  [align=center][​IMG]
  [/align]


  6.پیکربندی

  دیگر دارید به مراحل پایانی نصب میرسید!
  در این مرحله در فیلد نام سایت : نام سایت مورد نظر خود را وارد کرده که در اینجا گروه نرم افزاری جوملا می باشد، شما می توانید هر نام دیگری متناسب با سایت خود انتخاب کنید.


  [​IMG]


  در قسمت پست الکترونیک آدرس پست الکترونیک مدیر و در قسمت های گذواژه مدیر و تایید گذرواژه مدیر ، گذرواژه کاربر( admin )را وارد نمائید. (بخاطر داشته باشید که شناسه مدیر کل سایت به صورت پیش فرض در جوملا 1.5 admin می باشد)


  [​IMG]


  در قسمت بارگذاری داده های نمونه، بازیابی یا انتقال نسخه پشتیبان : قویا پیشنهاد می شود که کاربران جدید جوملافارسی1.5! داده های نمونه پیش فرض را نصب کنند. برای این کار بر روی گزینه مربوط به آن (نصب داده های نمونه) را انتخاب کنید. پس از کلیک کردن بر روی دکمه نصب داده های نمونه پیش فرض بر روی گزینه بعدی جهت رفتن به مرحله بعد کلیک می کنیم.


  [​IMG]

  7.پایان

  به شما تبریک می گوییم شما توانسته اید جوملای فارسی 1.5 خود را با موفقیت نصب کنید.

  به یاد داشته باشید قبل از مشاهده سایت پوشه installation را از حذف کنید.


  [​IMG]


  برای این کار وارد 11 Cpanel سایتتان بشوید و سپس بر روی کلید File manager کلیک کنید و وارد محیط File Manager شدید حالا برروی پوشه installation کلیک کرده و گزینه Delete را انتخاب کنید.


  [​IMG]


  پس از کلیک بر روی دکمه Delet، پیغام زیر را مشاهده می کنید و کلید Delete را کلیک کنید.


  [​IMG]


  حالا می توانید با کلیک کردن بر روی مدیریت سایت وارد بخش مدیریت جوملا بشوید.


  [​IMG]  با کلیک کردن بر روی دکمه سایت وارد بخش کاربری سایتتان می شوید.


  [​IMG]
   
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.