آموزش تصویری گام به گام نصب جوملا! 1.5 - WampServer در لوکال هاست (localhost) قسمت3

شروع موضوع توسط administrator ‏8 آگوست 2011 در انجمن آموزش ها

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
 1. administrator

  administrator مدیریت کل سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏27 جولای 2011
  ارسال ها:
  2,989
  تشکر شده:
  1,027
  ما در قسمت اول آموزش به شما آموختیم که چگونه در کامپیوتر شخصی خود یک سرور اختصاصی راه اندای نمائید و در قسمت دوم با چگونگی ساختن پایگاه داده و همچنین کاربر برای پایگاه داده در سرور مجازی شما را آشنا کردیم.  مطالعه و انجام مراحل اول و دوم، پیش نیازهای نصب جوملا در لوکال هاست می باشند، در مرحله سوم به شما خواهیم آموخت که چگونه توسط WampServer در localhost قادر به انجام نصب و پیکربندی آخرین نسخه جوملا فارسی 1.5.10 خواهید بود.  همانطور که مطلع شدید گروه نرم افزرای جوملا آخرین نسخه کاملا فارسی joomla 1.5.10 رامنتشر نموده است، این نسخه که در میان تمام نسخ موجود منتشر شده از بالاترین استانداردهای طراحی و توسعه بهینه بهره گرفته است هم اکنون برای دانلود در اختیار عموم قرار گرفته است.

  اگر شما تا کنون آخرین نسخه جوملا را دانلود نکرده اید به شما پیشنهاد می کنیم جوملا را ابتدا از قسمت دانلود وب سایت جوملا فارسی دریافت نمائید و سپس به مطالعه قسمت سوم این آموزش بپردازید.
  پس از دانلود آخرین نسخه جوملا به شما آموزش تصویری کامل نصب و پیکربندی جوملا را خواهیم آموخت.

  ابتدا همان طورکه در قسمت های گذشته گفتیم WampServer را اجرا نمائید.

  [​IMG]

  سپس بر روی ایکن wampserver در کنار ساعت ویندوز کلیک کنید و گزینه WWW directory را انتخاب نمائید. مسیر نمایان در زیر همان root وب سرور ومپ سرور هستش.

  [​IMG]

  همانطور که مشاهده می کنید، در صفحه ای که باز می شود شما می بایست فایل فشرده دریافتی از سایت جوملا فارسی یا همان پکیج نصب جوملا را در این فولدر کپی کنید و سپس آن را از حالت فشرده (zip) خارج نمایید.

  [​IMG]

  در مرحله بعد شما می بایست بر روی ایکن Wampserver‌ کلیک نمایید و گزینه local host را انتخاب نمایید

  [​IMG]

  همانطور که مشاهده می نمایید مرورگر شما باز شده است و در این صفحه شما می بایست در پایین صفحه در بخش Your Projects بر روی پروژه ی fa-IR_Joomla_Software_Group_full.1.5.10v4 کلیک نمایید با انتخاب این گزینه به صفحه نصب کننده جوملا هدایت می شوید.

  برای نصب سیستم مدیریت محتوای جوملا باید 7 مرحله را سپری کنید با ما همراه باشید با نصب قدم به قدم جوملا!
  1-زبان

  [​IMG]

  در این مرحله شما می بایست زبان مورد نظر برای نصب جوملا را انتخاب کنید، شما گزینه فارسی - ایران / گروه نرم افزاری جوملا را انتخاب نمائید و بر سپس بر روی گزینه بعدی کلیک کنید.

  2-بررسی پیش از نصب

  [​IMG]

  دراین بخش بررسی هایی مبنی بر اینکه آیا امکانات حداقلی برای نصب جوملا بر روی سرور شما وجود دارد یا خیر انجام می شود، همانطور که مشاهده می نمایید اگر هر کدام از این گزینه پشتیبانی نشوند (با خیر نشانه گذاری شوند)، به آن معناست که سیستم شما حداقل نیازمندی های نرم افزاری برای نصب را دارا نمی باشد.

  بدون کسب حداقل نیازمندی ها نرم افزار، ممکن است نصب جوملا دچار مشکل شود.

  در تنظیمات پیشنهاد شده: این ها تنظیمات پیشنهاد شده برای PHP به سبب دستیابی به سازگاری کامل با جوملا! می باشند. هرچند جوملا! باز هم می تواند به عملیات خود ادامه دهد حتی اگر تنظیمات همسان نباشند. اما در بعضی از موارد مشاهده شده است که ناسازگاری این تنظیمات با تنظیمات پیشفرض برخی ار کاربران جوملا را دچار مشکلات شدید کرده است.

  اگر تمامی موارد با رنگ سبز نمایش داده شده است،بر روی بعدی کلیک کنید.

  [​IMG]

  3-توافقنامه

  [​IMG]

  پس از مشاهده و بررسی توافقنامه جوملا می توانید بر روی گزینه بعدی کلیک کنید

  4-پایگاه داده

  [​IMG]


  اگر به خاطر داشته باشید در مقاله آموزش تصویری گام به گام نصب جوملا! 1.5 - WampServer در لوکال هاست (localhost) - قسمت دوم به شما طریقه ایجاد پایگاه اطلاعاتی (Database) به همراه شناسه (User Name) و گذرواژه (Password) آموختیم، در این مرحله می بایست از آن ها استفاده کنید.

  نام میزبان : localhost

  شناسه : joomla

  گذرواژه : 12345

  نام پایگاه داده : joomla

  5-پیکربندی FTP

  [​IMG]

  این مرحله از نصب جوملا در لوکال هاست به دلیل ان که ما Ftp نداریم با انتخاب گرینه خیر به مرحله بعد می رویم.

  6-پیکربندی

  [​IMG]

  دیگر داریم به مراحل پایانی نصب می رسیم

  [​IMG]

  در این مرحله می بایست در قسمت نام سایت خود را بنویسیم نام سایت ما گروه نرم افزاری جوملا می باشد شما می توانید با توجه به نام سایت خود این گزینه را تکمیل کنید.

  [​IMG]

  درقسمت تایید گذرواژه و پست الکترونیک مدیر می بایست پست الکترونیکی خود و همچنین یک گذرواِه برای مدیر سایت یا همان Admin ‌ انتخاب نمایید. (بخاطر داشته باشید شناسه مدیر کل سایت به صورت پیش فرض در جوملا 1.5 admin می باشد)

  [​IMG]

  در قسمت بارگذاری داده های نمونه، بازیابی یا انتقال نسخه پشتیبان؛ قویا پیشنهاد می شود که کاربران جدید جوملا! داده های نمونه پیش فرض را نصب کنند. برای این کار گزینه مربوط به آن (نصب داده های نمونه) را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه مرحله بعدی کلیک کنید.

  در این مقاله مجالی برای بررسی چگونگی انتقال نسخه جوملا 1.0 به جوملا 1.5 نیست برای چگونگی استفاده از گزینه با در مقالات بعدی همراه ما باشید.

  7-پایان
  [​IMG]

  در گام 7 در پایان به شما تبریک می گویم، با موفقیت توانستید جوملا را نصب نمایید

  [​IMG]

  قبل از مشاهده وب سایت جوملای خود می بایست پوشه installation را از دایرکتوری جوملا پاک نمایید برای این منظور می بایست بر روی شمایل Wampserver لیک کنید و و گزینه WWW directory را انتخاب نمایید و سپس بر روری پوشه fa-IR_Joomla_Software_Group_full.1.5.10v4 کلیک نمایید و پوشه installation را حذف نمائید و حال می توانید با کلیک کردن بر روی دکمه سایت و یا برای ورود به بخش مدیریت سایت خود بر روی مدیرت کلیک کنید.
   
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.