آموزش تصویری نصب جوملا 1.5 در لوکال هاست -قسمت اول (localhost)

شروع موضوع توسط administrator ‏7 آگوست 2011 در انجمن آموزش ها

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
 1. administrator

  administrator مدیریت کل سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏27 جولای 2011
  ارسال ها:
  2,989
  تشکر شده:
  1,027
  يکی از بزرگ‌ترین مشکلات پیش روی کاربرانی که به تازگی با جوملا آشنا شده‌اند و می‌خواهند جوملا را بر روی کامپیوتر شخصی خود نصب و پیکربندی کنند، راه اندازی بدونِ مشکل وب سرور شخصی است.
  برای نصب جوملا فارسی به صورت لوكال می بایست ابتدا Apache، MySQL و php را نصب کنید.

  برای راه اندازی وب سرور به صورت آسان می توانید از برنامه wamp server استفاده کنید، به کمک این برنامه شما در کامپیوتر شخصی خود که دارای سیستم عامل windows می‌باشد می‌توانید یک سرور اختصاصی مجازی شبیه‌سازی کنید.

  ابتدا آخرین نسخه نرم افزار را از آدرس WampServer2.0h.exe دانلود کنید.

  *- این نرم افزار از: PHP نسخه 5.2.8 - Apache نسخه 2.2.11 - MySQL نسخه 5.1.30 و PHPMyAdmin نسخه 3.1.1 پشتیبانی می‌کند.

  برنامه فوق توسط تیم تست و کیفیت سنجی جوملا فارسی! مورد آزمایش قرار گرفته است و تمامی پیش نیازهای نرم افزاری جوملا 1.5 را دارا می باشد و با نصب آن به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی می توانید به نصب جوملا در localhost سیستم خود بپردازید.
  طریقه نصب برنامه

  1- بعد از دانلود برنامه از لینک بالا برای نصب بر روی آن کلیک کنید. پس از کلیک بر روی فایل exe نرم افزارWampServer2.0f پنجره زیر نمایان خواهد شد، از شما سوال می کند که در صورتی که از نسخه قدیمی WampServer استفاده می کنید از سورس کد نرم افزارهای نصب شده همراه با داده های آن یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و در غیر این صورت آیا مایل به نصب این برنامه هستید که در صورت مثبت بودن پاسخ شما بر روی دکمه Yes کلیک می کنید.

  [​IMG]

  2- در مرحله بعد به شما اخطار می کند که برای نصب این برنامه، برنامه های دیگری که شبیه به این برنامه هستند همانند Xampp (زمپ) و یا نسخه قدیمی WampServer که در حال اجرا هستند به صورت خودکار بسته و غیرفعال می شوند تا نصب این برنامه به طور کامل به پایان رسد.

  در صورتی که تمایل به شروع نصب ندارید می توانید بر روی دکمه Cancel و یا در غیر این صورت بر روی Next کلیک کنید.

  [​IMG]

  3- در مرحله بعد صفحه قوانین نرم افزار به شما نمایش داده می شود، شما در صفحه قوانین و مقررات می بایست با License Agreement موجود برای ادامه نصب برنامه موافقت نمائید.

  [​IMG]

  در هنگام نمایش صفحه فوق به صورت خودکار گزینه i do not accept the agreement انتخاب شده است، شما پس از مطالعه متن قوانین و مقررات نیاز به انتخاب گزینه i accept the agreement دارید که نشان دهنده‌ی قبول موارد ذکر شده در متن قوانین و مقررات می باشد، در صورت انتخاب این گزینه دکمه Next برای رفتن به مرحله بعدی نصب فعال خواهد شد.

  4- همانند تصویر نمایش داده شده در زیر در این مرحله از شما سوال می شود که WampServer در کدام مسیر بر روی کامپیوتر شما نصب و پیکربندی شود؟

  شما پس از انتخاب مسیر مورد نظر جهت نصب نرم افزار برای رفتن به مرحله بعد بر روی دکمه Next کلیک کنید.

  [​IMG]

  5- در مرحله بعد همانند تصویر نمایش داده شده در زیر از شما دو سوال پرسیده می شود ؟
  5-1- Create a Quick Launch icon
  Create a Desktop icon-5-2

  [​IMG]

  در صورت انتخاب گزینه اول لینک میانبر به برنامه WampServer در Quick Launch ایجاد می شود و در صورت انتخاب گزینه دوم لینک میانبر به برنامه بر روی صفحه desktop ویندوز بعد از نصب ایجاد می شود، گزینه های فوق جهت دسترسی سریع تر و آسان تر به برنامه برای کاربران در نظر گرفته شده اند.

  6- در صورت انتخاب دو گزینه بالا از شما همانند تصویر زیر تاییدیه ایجاد را لینک های میانبر را می گیرد، برای رفتن به مرحله بعد به روی دکمه Install کلیک کنید.

  [​IMG]  7- در صورت اطمینان از شروع فرایند نصب برنامه WampServer بعد از کلیک بر روی دکمه Install همانند تصویر بالا، مرحله نصب برنامه همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید آغاز می شود.

  [​IMG]

  8- بعد از طی مسیر نصب برنامه، صفحه ای که نمایش دهنده‌ی نصب و پیکربندی موفقیت آمیز نرم افزار WampServer است نمایش داده می شود.

  [​IMG]

  در انتها به شما تبریک می گو‌یم که با موفقیت توانسته اید ومپ سرور (WampServer) را نصب کنید، همانند صفحه مجاور گزینه Launch WampْْServer 2 now را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Finish کلیک کنید تا برنامه شروع به کار کند.
   
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.